LAND ROVER, historie a současnost legendární značkyLand Rover náhradní díly, Land Rover servis, příslušenství Land Rover, autoservis Škoda, bazar Land Rover

Land Rover historie 

Land Rover historie Historie značky Land Rover začíná v těžkých poválečných letech. Svět v roce 1945 byl velmi odlišný od současného. Válka přinesla mnoho změn, barvy na mapách se měnily a mocné národy ležely zničené v troskách. Velká Británie byla vyčerpaná do poslední kapky a lidé žili v těžkých ekonomických podmínkách. Britský průmysl, který těžil z válečných zakázek přestal produkovat a firmy se ocitly bez objednávek.

Land Rover historie Britská vláda přijala plán na obnovu hospodářské prosperity a automobilový průmysl byl jedním ze stavebních pilířů ekonomického rozvoje. Automobilky však musely překonávat mnoho dnes nepředstavitelných překážek. Například dodávky oceli byly na příděl a rozdělovaly se podle poměru vyrobených aut, které byly určeny na vývoz, aby do země přicházelo co nejvíc peněz ze zahraniční.

Land Rover historie U zrodu značky LAND ROVER stáli bratři Maurice a Spencer Wilksové, kteří jsou také autory prvního modelu. Jejich nápad vycházel z potřeby vyrobit nenáročné, ale spolehlivé a praktické vozidlo pro poválečné období. Maurice Wilks vlastnil pozemek s farmou a sám potřeboval všestranné vozidlo, které by mohl používat nejen pro silniční dopravu, ale také v terénu, nebo i jako lehký traktor. A byl to také on, který přišel s nápadem na projekt LAND ROVER.

Land Rover historie První řešení vycházelo z vojenského Jeepu a osvědčilo se i ve velmi náročných podmínkách. Bratři Wilksové ovšem chtěli vytvořit svojí vlastní koncepci. Protože nedostatek oceli stále trval, použili hliníkovou slitinu, která se za války používala pro výrobu letadel. Tento materiál byl nejen dostupnější, ale také lehčí a odolnější proti korozi. Problémem však byla jeho houževnatost v těžkých podmínkách a proto nejnáročnějším úkolem bylo vyrobit šasi.

Výsledkem však bylo výborné technické řešení, které se stalo základem vozů LAND ROVER pro dalších 50 let. Práce na prototypu začala na jaře v roce 1947 a v létě bylo vozidlo dokončeno. Vyrobený LAND ROVER byl přesně tím všestranným vozem, který Maurice Wilks potřeboval. Mimořádné úsilí, nové invence a nevyčerpatelná pracovní energie bratří Wilksů, byly hlavními atributy pro vznik nové značky LAND ROVER.


Land Rover současnost

Kam spěje značka Land Rover? Rok 2008 byl pro Land Rover opravdu dramatický. Všichni netrpělivě očekávali kdo se stane novýmLand Rover současnost vlastníkem značky Land Rover, když její dosavadní majitel - koncern Ford oznámil, že má v úmyslu Land Rover prodat. Počátkem roku viceprezident Fordu Lewis Booth oznámil, že novým majitelem značky Land Rover se stane indická automobilka Tata Motors. V červnu pak společnost Tata skutečně Land Rover převzala za 2,3 miliardy USD.

Britská veřejnost, zaměstnanci i příznivci značky Land Rover po celém světě čekají jaké změny Tata Motors do automobilky přinese. V neposlední řadě jak se projeví prohlubující se finanční krize, která tak razantně zasáhla celý automobilový průmysl, tedy i Land Rover. Tata Motors pozorně sleduje ziskovost všech výrobních řad vozů Land Rover, neboť za poslední období profit aut Land Rover spíše stagnuje.

Pokud budou čísla automobilky Land Rover klesat je Tata připravena realizovat rychlé změny. Prvním výrazným úsporným Land Rover současnostopatřením bylo zrušení druhé směny v továrně v Solihullu, kde se vozy Land Rover vyrábějí. Vedení přesunulo 300 zaměstnanců Land Roveru do Castle Bromwich, kde se kompletují vozy Jaguar. Většina odborníků se shoduje v názoru, že by Land Rover měl přehodnotit všechny modelové řady a přijít na trh s novou linií silničních automobilů, které budou silnou alternativou k „obojživelníkům" pro silnici i terén jakým je například slavný Defender. Land Rover by měl vyrábět ekologická vozidla s nižší spotřebou. Lze očekávat, že na tyto trendy bude Tata slyšet, neboť již připravuje nástupce modelů Land Rover Discovery a Range Rover, stávající modely Land Roveru pak mají projít výraznými změnami.
Důkazem nastupujících změn je také koncept LANDe. Jde o soubor inovačních technologií, které bude Land Rover ve svých vozech postupně zavádět. Cílem je snížení spotřeby paliva a omezení emisí CO2 při zachování legendárních schopností vozidel Land Rover.    


Kam dál? Zkuste Land Rover, jak šel čas.

Náhradní díly Land Rover, vstup do e-shopu
Pro zvyšování vaší spokojenosti využívá náš web soubory cookies, které slouží k měření funkčnosti, poskytování služeb a k provozu reklamy. Používáním webu souhlasíte s využíváním cookies. OK